A Healthy European Youth Erasmus+ csapata Törökországban

Dán, olasz, spanyol és török partnereinkkel együtt az Erasmus+ pályázat keretében szeretnénk, ha tanulóink egymástól, saját korosztályuktól is tanulhatnának az egészséges életmód terén is. Projektünk múlt heti találkozóján a török partnerünkhöz Trabzonba, a Cudibey Ortaokulu általános iskolába látogathattunk. A munka angol nyelven folyt, ahol mi, pedagógusok is sokat tanultunk egymástól, és ez alkalommal is módszertani tapasztalatokat cserélhettünk. A projektmunkába bekerülő diákjaink nemcsak a projekt megvalósításában vállalt feladatokat oldották meg, hanem közben megismerhették a török kultúrát, oktatási rendszert is. Az ún. jégtörő, ismerkedést segítő játékokat követően a délelőttöket a vendéglátó iskolában töltöttük, ahol különböző műhelymunkák keretében közösen készítettünk joghurtot, főzhettünk gyógyteát, előadást tartottunk partnereinknek egészséges italainkról, míg a nemzetközi esten pedig igazán jól érezhette mindenki magát, hisz a török népzene és néptánc nagyon jó alapot adott a nemzetek által feltálalt egészséges ételek kóstolásához. Délutánonként lehetőségünk nyílt megismerkedni az iskola szabadidős lehetőségeivel, a török kultúrával, sportélettel, gasztronómiával, de még egy teagyárba is ellátogathattunk.

A projekthét végén nemcsak számtalan élménnyel, hanem igazi európai, baráti kapcsolatokkal is gazdagodtak tanulóink.