„Hegyvidéken az alföldi diák ”Terepgyakorlat a Bükki Nemzeti Parkban

„Hegyvidéken az alföldi diák”

Terepgyakorlat a Bükki Nemzeti Parkban

2019.május 14-17-ig iskolánkból 20 diák, Törökné Török Ildikó és Tábori Leventéné irányításával Szilvásváradon és környékén, terepgyakorlaton vettek részt az EFOP 3.2.5. Modern Tudás Menő Iskola pályázat keretében.Az alföldi környezetben élő, biológia iránt érdeklődő tanulókkal a hegyvidéki ökoszisztémát vizsgáltuk meg, illetve a Bükki Nemzeti Park természetvédelmi (földtani, víztani, állattani, növénytani, tájképi és kultúrtörténeti) értékeit mutattuk meg élményszerű programok keretében. Környezetvédelmi ismereteket megerősítve a Szalajka patak vízminősítését végeztük el. Terepi túráink során megismertettük diákjainkkal az erdőtársulást alkotó fafajok jellemzőit. Az erdőtársulásban kvadrátumot készítettünk, amelyben a fás és fátlan társulásokat vizsgáltunk. Megtekintettük Szilvásvárad kultúrtörténeti értékeit, jártunk a Hajtókocsi Múzeumban, erdei kisvasúttal utaztunk. Megtekintettük a Lipicai Méneskiállítást, és az Erdészeti Múzeumot. Az utolsó napon Eger város kultúrtörténeti értékeit néztük meg, jártunk az Egri Várban.

A terepgyakorlatról sok-sok új ismerettel és élménnyel tért haza a csapat.