Egészségnap a Batsányiban

A Semmelweis Egyetemen tanuló orvostanhallgatók célul tűzték ki a fiatalok egészségének védelmét.  Az egészségverseny célja az egészségtudatos szemlélet terjesztése volt. A versenyre három, 5 fős csapat jelentkezett iskolánk biológia-kémia tagozatos diákjai közül. Az első három forduló online jellegű volt, ahol eldőlt, hogy melyik csapat kerülhet a legjobb 36 közé. Iskolánkból két csapat kapott lehetőséget a döntőbe jutáshoz, hogy egy sikeres egészségnapot szervezzenek a gimnázium diákjai számára. Ezt a feladatot óraközi szünetekben, délutáni foglakozásokon, biológia órákon sok-sok kreatív, izgalmas, érdekes feladattal valósították meg a versenyzők. Kísérletek bemutatása közben hívták fel a figyelmet környezetünk megóvásának lehetőségeire, és arra , hogy az egészséges életmód az életünk alapját jelentheti, illetve mindent meg kell tenni önmagunk és környezetünk megóvása érdekében.