Házhoz megy az informatika

Az IT pályák sokféleségét igyekszünk megmutatni diákjainknak. December elején a Szegedi Tudományegyetem oktatói a műszaki informatikát népszerűsítették diákjaink számára.

A programozható logikai vezérlők (Programmable Logic Controller (PLC) működését, alapszintű programozását egy asztali modell segítségével magyarázta el Dr. Kincses Zoltán, az SZTE TTIk adjunktusa.

A vizuális mérésekről tartott rövid előadást Németh Gábor, ahol a diákok alkalmazásokat láthattak az ipari képfeldolgozás területéről, megérthették a speciális optikák jelentőségét, és példaként a vizuális mérés menetét is végig kísérhették egy  csavaranya belső átmérőjének megmérése során. A tanulók ki is próbálták a képfeldolgozó kamerát és tesztelték az infravörös technológián alapuló pulzusszámlálót. A mini előadások végén beszélgettek, kérdeztek az előadóktól, így sok új információval gazdagodtak a téma iránt érdeklődő gimnazisták.