Batsányis sikerek az országos disputaversenyen

A hétvégén rendezte meg a budapesti ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium a 38. disputaversenyt, melyen iskolánk 6 csapata vett részt. A versenyre az ország minden területéről érkeztek csapatok, 34 csapat, 102 tanuló vitázott ezen a hétvégén, 23 bíró értékelte a vitákat. Iskolánk 2. korcsoportos csapatai arról vitáztak, hogy be kellene-e vezetni az Európai Unió tagállamaiban az alapjövedelmet. A bírók elismerték a tanulók felkészülését, kulturált vitáját Oláh Csenge és Kornyik Vivien csapatának, nyert vitájukkal szintén bizonyított Hering Dóra, Kádár Lili, Szalkai-Szabó Zsombor csapata. Az országos mezőnyben 3. helyezést ért el Erdélyi Lujza és Szabó-Bogár Lizett csapata, Erdélyi Lujza pedig a középiskolások között is elnyerte a legjobb szónok címet, teljesítményével a mezőny legjobbja lett. Az 1. korcsoportos csapataink arról vitáztak, hogy be kell-e vezetni, hogy minden közoktatásban tanuló diáknak egy évet külföldön kelljen tanulnia. A csapatoknak állítaniuk és tagadniuk kellett, ebben a korcsoportban iskolánk tanulói nyertek minden dobogós helyezést, a döntő vitát is csapataink játszották. 1. helyezett lett Kardos Réka, Bori Gréta, Molnár Eszter csapata, 2. helyezett lett Kertes Dorka, Keller Kitti, Kovács Emma, 3. helyezett lett Suti Simon, Laczkó Áron, Erőss Botond. Korosztályában a legjobb szónok díját Keller Kitti nyerte el, 2. lett Kertes Dorka, 3. helyezést ért el egyéni teljesítménye alapján Kardos Réka. A díjakat tanulóink és felkészítő tanáruk, Kissné Kocsis Marianna tanárnő az ELTE Jogtudományi Karának dísztermében vehette át, ahol kiemelték a csongrádi Batsányi eredményes szereplését.