2025-2026. tanév BJG góbajnoka

Június 18-án a BJG sportnapján meghívásos kispályás góbajnokságot rendeztünk a 2025-2026-os tanév bajnoki címéért. A mérkőzések 9 x 9-es pályán, 7 perc főidővel és 5 x 25 másodperces byo-yomi időkeretben zajlottak. Komi 2,5 pont volt.

A bajnokságon a következő tanulók vettek részt:

Faragó Nimród (10.A)
Horváth Vanda (10.A)
Kállai Imre (5.F)
Kiss Márk (10.A)
László Zalán (8.F)
Pénzes Blanka (10.A)

Az öt fordulóból álló bajnokságon mindenki játszott mindenkivel. A mérkőzések után négy-négy győzelemmel Nimród és Márk állt holtversenyben az élen. Egy döntő partiban újra megmérkőztek egymással, amit Márk nyert meg. Így a végső sorrend a következő lett:

I.helyezés Kiss Márk
II. helyezés Faragó Nimród
III. helyezés László Zalán

A 2025-2026-os tanév BJG-s góbajnoka Kiss Márk 10.A osztályos tanuló.

A szoros mérkőzések láttán úgy gondolom, hogy Márknak bőven lesz kihívója a következő tanévben. Ennek a részleteiről majd szeptemberben.