Medve matekoztunk ismét

 

2021. szeptember 25-én hagyományosan részt vettünk Budapesten a Gellért-hegyen a Medve Szabadtéri Matematikaversenyen. Iskolánk közel negyven tanulója vett részt a délutáni futamon, ahol a verseny terepén (szabadtéri parkokban) vándorolva matematikafeladatokat oldanak meg.

A verseny célja a matematika népszerűsítése és a tárgyhoz kapcsolódó sikerélmény biztosítása az 5-12. évfolyamos korosztályban és a felnőttek körében. Ezzel egyidejűleg a résztvevők egészséges, mozgásban gazdag életmódra nevelése, együttműködési (kooperációs) készségeik fejlesztése és a matematika élményszerűvé tétele. Valóban ezt láttuk a gyerekek, a versenyzők arcán. Továbbra is töretlen diákjaink körében a verseny sikere, hiszen nem tanteremben ülve kell gondolkodni, egyidejűleg egy egészséges sétát is tesznek, kirándulnak a szabad levegőn.   

 

Itt 35 résztvevő csapatból iskolánk  6.F osztályának mindhárom csapata Medvebocs kategóriában az elsők között végzett:

Szitás Ábel, Molnár Balázs és Németh Tamás  I.helyen végzett Arany minősítéssel, és megszerezte a jogot, hogy október 9-én az  országos döntőben is részt vegyen.

Török Boglárka és Sebők Sára III. helyezett Ezüst minősítéssel

Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnknek! Mindannyian élményekkel teli tértek haza, és szépen versenyeztek.

Csongrád, 2021. szeptember 29.

Hekkelné Zsíros Ildikó (szaktanár)