Rendhagyó énekóra citerával

Iskolánkban (a korábbi évek hagyományait követve) rendhagyó énekórát szerveztünk februárban, amely órán egy igazán különleges népi hangszert hallhattak és ismerhettek meg az 5.f osztályos diákjaink, a citerát. Ezen a gyönyörű hangszeren Gerendi Anna (11/B osztályos tanuló) már 8. éve játszik, és a mai napig aktív tagja a Szentesi Pengető Citerazenekarnak, így sok-sok érdekességet tudhattunk meg a kezdetekről, hogy miért is érdemes ezt a hangszert választani, és nem utolsó sorban magáról a hangszer jellemzőiről is mesélt nekünk Anna. Meghallgattuk a hangszert, és még néhány népdalt is, amelyek igazán emlékezetesek és különlegesek voltak számunkra a szövegük és dallamuk miatt. Mivel iskolánk rendelkezik a Modern Tudás Menő Iskola titulussal, ezért arra is igyekeztem szaktanárként hangsúlyt fektetni, hogy új IKT eszközökkel is megismerkedjenek iskolánk diákjai, így a Smart Response Szavazóegységeket is birtokba vettük a batsányis fecskékkel, és egy játékos feladat (kvíz) segítségével néztük meg, hogy mire emlékeztünk Anna kis előadásából. A visszajelzések alapján a rendhagyó énekóra igazán jól sikerült, így egy különleges élménnyel gazdagodtunk az élőkoncert, Anna hangszerbemutatója által. Köszönjük az élményt! 

Írta: Rideg-Fekete Márta, szaktanár