100 év 100 pillanat – Sportkör, testnevelés

A Szent Imre Gimnáziumban élénk sportélet folyt: Bendzsák Ernő vezetésével játékdélutánokat tartottak, ahol a tanulók kedvükre mozoghattak. Az 1924-ben megalakult Ifjúsági Sportkör a szegedi a K.i.s.o.k. szegedi kerületéhez tartozott, igazolványi száma 164, vezetője Árvay Ferenc testnevelő tanár volt. A sportkör kezdetben torna, vívó, korcsolyázó, céllövő, evező és talajtorna szakosztályokra oszlott, később azonban kiegészült más szakosztályokkal is (úszás, labdarúgás, tenisz, kézilabda, pingpong). A sportkör a szegedi kerület minden versenyén jelentős eredménnyel vett részt. A kör legjelentősebb vagyontárgya a csónakház volt, melyet egy 1919-ben Csongrád alatt, magas víz idején elsüllyedt gőzhajó fedélzetéből alakítottak ki. Ennek köszönhetően a vízi sportok kiemelkedő helyet foglaltak el a gimnázium életében.

Árvay Ferenc a Talajtorna képekben könyvében a sportkörben folyó munkát örökítette meg.

Bevezették 1942. február 1-től a gimnáziumban a mindennapos félórás testnevelést. A téli hónapokban a gyakorlás 8 órától fél 9-ig tartott, míg a tanév további időszakában fél 8-tól 8 óráig. A helyszínek változatosak voltak, hiszen a testmozgást végezték a gáton, a sportpályán, a tornateremben, de a folyóson is. A gimnáziumi Ifjúsági Sakk-kör vezetője Lakner Aladár volt, a tagok elsősorban házi versenyeket rendeztek.