Ballagási ünnepség helyett…

Kedves végzős diákok!

Rendhagyó módon köszöntünk ma benneteket. Március 13-án, amikor utoljára voltatok az iskolában, még nem gondoltátok, hogy az lesz az utolsó alkalom, amikor együtt van az osztályotok, amikor tanítási órán vehettek részt, amikor a batsányis közösséggel együtt sétálhattok a folyosókon. Még nem gondoltátok, hogy az évek óta várt szerenád, ballagás, érettségi számotokra más lesz. Más lesz, de a helyzettől függetlenül véget érnek középiskolás éveitek.

Az alábbi linken nézhetitek meg virtuális ballagásotokat, melyet erre az alkalomra állítottunk össze. Molnár Attila kollégánk munkáját ezúton is köszönöm. Stéhlik Bence saját szerzeményű és előadott daláért is hálásak vagyunk.

A Batsányi János Alapítvány által Pro Schola Díjban részesült, gimnáziumi éveik alatt kimagasló teljesítményt nyújtó végzős diákjainkról, eredményeikről az alábbi linken olvashatunk.

Pro schola díjas végzős diákjaink

Alább a ballagó osztályok ballagási meghívójára tervezett idézeteket és tablóit tekinthetik meg az érdeklődők.

12.A

“Egyszer mindent elér az ember,
azt is, mi most még messze cél.
Csak küzdj és álmodozz, ne csüggedj el,
s győzelmed lesz a hősi babér.”    
 
Bertolt Brecht

12.B osztály

“Légy erős! És higgyél magadban! És tartsd a nehezet könnyűnek. És a küzdelmet gyönyörűnek. Az élet: kalandtúra.” (Müller Péter)

12.F

“Egy láthatatlan fonal köti össze azokat, akik arra rendeltettek,

hogy találkozzanak helytől, időtől és körülményektől függetlenül.

A fonal megnyúlhat vagy összegubancolódhat, de soha nem szakadhat el.”

– ősi kínai mondás –