Batsányis sikerek az országos disputaversenyen

Hagyományosan Debrecenben rendezték meg március 23-24-én az idei Kárpát-medencei Disputa Vitaversenyt. A rendezvényre számos városból érkeztek versenyzők az országból és határainkon túlról is, 37 csapat disputázott. Az 1. korcsoport tételmondata a „Mielőtt külföldre utazunk, a magyarlakta vidékeket kell megismernünk” volt, melyet a sorsolás alapján a vitákban állítani vagy tagadni kellett. A nagyobb tanulók tételmondata  „A kettős állampolgárság mérföldkő a nemzeti összetartozás erősítésében”, a versenyzőknek  állítani és tagadni is tudniuk kellett az állítást. A felkészülés alatt történelmi, gazdasági, jogi, turisztikai, földrajzi ismereteket is gyűjtöttek a tanulók, mert a viták megnyeréséhez a disputamódszer ismerete, alkalmazása nem volt elegendő. Iskolánk csapatai színvonalasan szerepeltek, eredményeik alapján kiemelendő két 5.-es csapat, akik a mezőnyben egyedülállóan veretlenül végeztek a vitáikkal, így a döntőben 5 bíró előtt iskolánk két csapata vitázott egymással. 1. helyezést ért el Suti Simon, Erőss Botond, Laczkó Áron csapata, 2. helyezett lett Kardos Réka, Molnár Eszter, Bori Gréta. Egyéniben az országos mezőnyben 1. helyezett lett Kardos Réka, 2. lett Suti Simon.  A tanulókat Kissné Kocsis Marianna tanárnő készítette fel.