Elkezdődött a BJG házi kosárlabda bajnoksága!

Októberben elkezdődött a várva várt házi kosárlabdabajnokság, melyen idén 4 csapat vesz részt. Az első fordulóban igazán magas színvonalú mérkőzéseket láthattak a kilátogató BJG-s diákok.

11B – 11F
A BJG Basketball első mérkőzésén a 11B és a 11F csapata mérkőzött meg egymással. A 11F osztály csupán 3 játékossal állt ki, ennek ellenére magabiztos előnyt szereztek, melyet a kemény védekezésüknek, támadásban pedig az egyéni megmozdulásaiknak köszönhettek. Gyenge kezdés után (8 pontos hátrány) a 11B osztály Szilaj Varga Áron nagyszerű palánk alatti teljesítményével ugyan felzárkózott, ám az egyenlítő kosarat nem tudták megszerezni, ez pedig megtörte lendületüket. Sem a távoli, sem a közeli kísérleteket nem tudták értékesíteni, ezen kívül pedig volt még néhány eladott labdájuk, melyből a 11F könnyű pontokat szerezhetett. A második félidő elején még szoros mérkőzést, végül magabiztosan hozta a 11F osztály csapata. A mérkőzés legjobb játékosa 11 szerzett pontjával Kátai Máté volt.

10F – 12B

Szoros csatát hozott a BJG Basketball első fordulójának második mérkőzése, melyen a 10F és a 12B csapata mérkőzött meg egymással. A 10F-esek nagyon jól kezdtek, nagyszerűen járatták a labdát és megosztották a pontszerzést is, ugyanis mindenki szerzett pontot csapatukból. Az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert. Jött azonban a második félidő és Rosta Dávid két 3-pontosa, mellyel egyből felzárkózott a 12B és már csak 2 pontra voltak az egyenlítéstől, ezután következett csak a drámai végjáték. A 12B 2 perccel a vége előtt egyenlített (11-11), majd 1 perccel a vége előtt 2 büntetődobáshoz jutott. Ebből Mrlják Máté 1-et értékesített, így már ők vezettek. Maradt azonban fél perc játékidő és egy gyorsan végigvitt támadás után Péter Tamás passzából Palásti Patrik „clutch” ziccerével eldöntötte a mérkőzést. A csapatok nagyszerű, látványos és izgalmas mérkőzést játszottak, mindenki elégedett volt, aki kilátogatott szurkolni a kis tornaterembe.