Tavaszi kertgondozás

  Iskolánk legfiatalabb diákjai a fenntarthatósági hét keretében az iskolai kiskertet ültették be palántával. A tavalyi év sikerén felbuzdulva újra a karalábé mellett döntöttek. Kevés gondozást igényel, a termést pedig saját maguk elfogyaszthatják. Természetesen a kiskert nemcsak a friss zöldségek fogyasztásának élvezetét biztosítja, hanem a kertészet, az élelemtermelés alapjainak elsajátítását szolgáló oktatási eszköz, az egészséges élelmiszerhez való hozzáférésre alakít ki az iskolásokban igényt, készségeket, képességeket.

Iskolánkban is megjelenik a fenntarthatóságra nevelés: az iskolakert nemcsak segít megismertetni a természetet, hanem felelős, gondozói magatartás kialakítását is szolgálja. Mindemellett építően hat az iskolai és iskola körüli közösségekre is, a kapcsolatépítés is megvalósul az iskolán belül az együttműködő osztállyal.

A jobb idő beálltával további ágyás beültetése van tervben, abba paradicsompalánták kerülnek majd.

Leirer Tibor