STEAMus projektzáró rendezvény

2023.június 8-án iskolánk STEAMus elnevezésű, Erasmus+ projektjének zárórendezvényére került sor. Mint arról már hírt adtunk korábban, a projekt főkoordinátora Észtország, a partnerországok Lengyelország, Bulgária és Olaszország alkották, Magyarországon kívül. A projektzáró célja az összegzés, a projekt menetének és tartalmi elemeinek bemutatása volt, intézményünk tanárai és a téma iránt érdeklődő diákjai számára. Az érdekes, sokszínű bemutató négy részből épült fel, amelyben a négy diáktalálkozóról kaphattunk bővebben információt a tizenöt résztvevő diák segítségével, beleértve természetesen a magyarországi találkozót is. A sok-sok képi illusztráció mellett, meséltek a megszerzett élményeikről, tapasztalataikról. Jó hangulatú prezentációk megtekintése után, a diákok és tanáraik kötetlenül folytatták tovább a beszélgetést egy szerény fogadás keretében.
Ismét lezárult egy Erasmus+ projekt, melynek lehetőségeit kihasználva, diákjaink a hazai és a külföldi találkozók folyamán szélesíthették látókörüket, sokrétűen fejleszthették különböző kompetenciájukat, gyakorolhatták angol nyelvtudásukat, valamint tanáraink a külföldi iskolákban megtapasztalt jógyakorlatok megosztásával és alkalmazásával hozzájárulhatnak az intézményünkben folyó oktatási munka még magasabb szintre emeléséhez.

Leirerné Katona Ágnes
projekt koordinátor