Polgármesteri dicséretben részesült tanulóink

Szitás Ábel 6.F osztályos tanuló tanulmányait kimagasló eredménnyel végzi, szorgalma példaértékű, emellett számos területen mutatkozik meg tehetsége, szorgalma, számos versenyeredménnyel rendelkezik. Ábel kiemelkedően teljesít matematika tantárgyból. Érdeklődése, nyitottsága a tantárgy iránt töretlen, páratlan ötletei, előremutató kérdései alátámasztják, rendkívüli logikájú, tehetséges diák. Az idei tanévben a versenyszezont a Budapesten megrendezett Medve Szabadtéri Matematikaverseny területi fordulójában Ábel harmadmagával 35 csapatból 1. helyen Országos döntőbe jutott, ahol szintén szépen teljesítettek a Medvebocs kategóriában. Januárban Bolyai Matematika Csapatversenyen is indult. Az egyéni versenyek közül kiemelendő a többfordulós levelezős Bonifert Domonkos Matematika verseny és a kétfordulós Országos Zrínyi Ilona Matematika verseny. Legjobb egyéni eredményei az idei tanévben: a márciusban megrendezett Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen a megyei  5.helyet szerezte meg. A TIT Kalmár László Matematikaversenyen megyei 1.helyezést ért el. Emellett Ábel zeneiskolai tanulmányokat is folytat, 7 éve a Galli János Alapfokú Művészeti Iskola diákja. A február hónapban megrendezett XVI. Országos zongoraverseny területi válogatóján szereplésével kiérdemelete az Országos döntőbe jutást. Valamennyi magyarországi országos zeneiskolai zongoraverseny közül a legrangosabb és legnívósabb megmérettetés március utolsó hétvégéjén 25-én zajlott a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskolában, ahol Ábel kiemelkedően teljesített. Az idei tanévben elért legjobb eredményét a Kiskőrösön megrendezett VIII. Delley József Zongoraetüd Versenyen hozta, ahol nívódíjban részesült.

Papp Hunor 7.F osztályos tanulónak 5.-es kora óta kimagasló tanulmányi eredménye, tantárgyi dicséretei mellett versenyeredményeivel erősíti iskolánk hírnevét. Kimagasló eredményei születtek ebben az évben matematikából és magyar nyelvből.
2021/2022-es tanév versenyeredményei röviden.
Bolyai csapatverseny anyanyelvi verseny – megyei 1. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny díjkiosztó ünnepségére 2.-os kora óta minden tanévben meghívott tanuló – idei tanévben 11. helyezés
Curie Matematikaverseny 3 levelezős fordulója után a területi döntő résztvevője, ahonnan 2. helyezettként az országos döntőbe jutott. Szolnoki országos döntő 2. helyezés
Bonifert Domonkos Nemzetközi verseny döntőse 2.-os kora óta , ahol eddig mindig díjazott eredményei voltak, idei döntő ápr. 30. Szeged
Kalmár László Matematikaverseny—-folyamatban
Körösök Menti Levelezős Verseny matematika 1. hely
Körösök Menti Levelezős Verseny magyar nyelv 5. hely

Hunor egyébként a Tankerület Büszkesége díjjal is büszkélkedhet. 🙂

Somogyi Árpád Ferenc 11.F osztályos tanuló az angol OKTV 2. fordulóba jutott és eredményesen szerepelt. Informatika tantárgyból előrehozott érettségit tett 97%-os eredménnyel ősszel és angol nyelvből Cambridge Proficiency (C2) nyelvvizsgát tett, mely a legmagasabb szintű nyelvi bizonyítvány.

Varga Bence 11.F osztályos tanuló informatika tantárgyból előrehozott érettségit tett 96%-is eredménnyel, valamint angol nyelvből Oxford Advanced nyelvvizsgát tett. A BJG diákstúdiójának a kialakításában is hatalmas feladatot vállal, munkájával azóta is segíti a média csapatot.

Nagyon büszkék vagyunk rá is, hogy intézményünkben taníthattuk, aki tehetséges, szerény és igen kiváló képességű és fogorvosi pályára készül.