Angol nyelvű koordinátori előadás a boldogságórákról

A Csongrádi Batsányi János Gimnázium egyik osztálya 2018-ban csatlakozott az országos lefedettségű Boldog Iskola pályázathoz, amely program lassan 3 éve valósul meg iskolánkban. Márciusban – egy Erasmus+ program keretén belül  – kiváló lehetőség adódott a számomra, hogy iskolai projekt koordinátorként az elmúlt időszakról, a program tartalmáról külföldi tanároknak és középiskolás diákoknak angolul tartsak egy előadást. Az előadás helyszínéül a Városi Galéria szolgált, ahol kb. 50 fő vett részt a 45 perces előadáson. Mivel gyakorlati, interaktív feladatok is szerepelnek a boldogságórákon, ezért szerettem volna bemutatni azt is a vendégeknek, hogy milyen módon valósulhat meg, például a relaxálás egy tanóra keretén belül. Mivel ének szakos tanár is vagyok, ezért természetesen élőzenével próbáltuk ki ezt, ahogyan az iskolai órákon is szoktuk. Relaxálás közben a vizualizációnkra is hagyatkoztunk, így különböző színek elképzelésével igyekeztünk elérni a kellemes, pihent állapotot. Az előadás sikerességét a felhangzó taps jelentette számomra, illetve az Erasmus+ pályázat heti értékelése során is azt a visszajelzést kaptuk, hogy ez volt az egyik legkülönlegesebb program a vendégek számára. Iskolánk ebben az évben már Örökös Boldog Iskola, így jelenleg 131 diák és 5 osztályfőnök vesz részt benne. Jövőre újabb osztályfőnökök és osztályok tervezik részvételüket, így várhatóan (a pozitív pszichológiára épülő) pályázatunkat sikeresen folytathatjuk, egyre bővülő létszámmal.

Ezúton is köszönettel tartozom minden osztályfőnöknek, akik (szabad idejükben is) vállalják a program megvalósítását, fontosnak tartják diákjaink testi-lelki-mentális jóllétének fejlesztését, odafigyelnek az érzelmi intelligencia fontosságára is a hétköznapi feladataik közepette. 

 

Írta: Rideg-Fekete Márta

angol – ének-zene szaktanár, osztályfőnök, Örökös Boldog Iskola projekt koordinátor