BJG Basketball – Nagy zsákolások és szoros párharcok a bajnokság félidejében!

Áprilisban lejátszották a BJG Basketball első fordulójának hátralévő mérkőzéseit is, májusban kezdődnek a visszavágók, majd pedig a rájátszás. 10 izgalmas mérkőzésen vagyunk túl, volt amelyik már kész zsákolóversennyé alakult, volt olyan találkozó, ami a végletekig kiélezett volt és a végén 3 büntetődobás döntött. Volt olyan is, ahol nagy arányú, több mint 30 pontos győzelem született és két mérkőzésünkről is igazi profi sportriporter tudósított.

A mérkőzések összefoglalói:

6. Hanyatt SE – 11F 15-31 (3-16)

A bajnokság hatodik mérkőzéséről a BJG „Adrian Wojnarowski-ja„, a 10F osztályos Fűri Gergő hozta a tudósítást. Gergő profi munkát végzett, a jegyzőkönyv vezetés mellett sajátos szójárásával illette a mérkőzés fő mozzanatait, íme 1-2 feljegyzése a játékról:
– 11F Matyi erős kezdés
– 3 perc elteltével 6:0-ra vezet a 11F
– gyönyörű támadás, Tyukász Máté 2 pontosával
– 14-2-es vezetésnél (11F) a Hanyatt SE elhozza a labdát
– Gémes Csanád nagy szóló, a végén assist (gólpassz)
– Sanyika hatalmas hiba
– Veszprémi szörnyű dobás
– 2 perccel a vége előtt Kovács Bálint „dunkólt”! (zsákolt)
A sajátos megfogalmazás ellenére Gergő nagyszerűen lekövette a meccs történéseit, a 11F könnyedén nyert, végig magabiztosan játszva, a Hanyatt SE sok hibát követett el, gyenge dobóteljesítménnyel.

7. 9F – 11B 23-28 (6-13)

Szilaj Varga Áron domináns centerjátékával kezdődött és ért véget a mérkőzés. A 9F nem találta a dobóformáját, a csapatból Szabó Zámor emelkedett ki 15 pontjával és három 3 pontos dobásával. Fel is zárkózott a 9F, de ekkor jött Faragó Tibor és a „fadeaway jumperek”, amelyekkel bebiztosította győzelmét a 11B. Tibi és Áron egyaránt 13-13 pontig jutottak.

8. 10FA – 11F 7-39 (5-14)

A bajnokság történetének legnagyobb arányú győzelme született. Kovács Bálint egy hatalmas zsákolással megalapozta a hangulatot a mérkőzés első percében. Az első félidőben a 10FA valahogy eljutott 5 pontig, de egész meccsen úgy dobtak, mintha téglákat dobáltak volna. A „shooting slump” (gyenge dobóteljesítmény) folytatódott a meccs végéig, ezt pedig a 11F könyörtelenül kihasználta: kreatív megoldások, szép pick n’ roll-ok jellemezték játékukat. A tavalyi MVP, Kátai Máté 22 pontig jutott.

9. 10FB – Hanyatt SE 6-12 (2-6)

Kevés pont jellemezte a mérkőzést, egyik csapat sem találta a dobóformát, ellenben a védekezés dominált. A 10FB játékáról mindent elmond, hogy csak Fűri Gergő tudott pontot szerezni csapatukból. Másik oldalról meghatározó volt a „Kovácsok” (Máté és Richárd) védekező munkája, amelyet Kovács Máté meg is koronázott egy hatalmas „Lebron” blokkal a mérkőzés végén. Gémes Csanád élete formájában játszott, 4 pontjával pályafutása összpontszámát jóval túlszárnyalta és a Hanyatt SE behúzta a mérkőzést.

10. 11F – 9F 31-14 (12-8)

A mérkőzésről iskolánk „Shams Charania„-ja, Kiss Gergő tudósított. (Év végén még majd a legjobb sportriportert is megválasztjuk) Gergő leírása alapján a 11F magabiztosan kezdett, ám a félidő végére a 9F „felemésztette” hátrányát, így zárkóztak 4 pontra. Bori Nándor (11F) elmondása szerint „legalább izgalmassá tettük a mérkőzést”. A második félidő az eladott labdákról és a 11F dominanciájáról szólt, azon belül pedig Kovács Bálint egyszemélyes zsákolóversenyéről, Bálint ugyanis 4x is hatalmasat húzott.

11. 11B – 10FB 18-21 (7-6)

Fűri Gergő a riporteri státuszból visszaállt játékosnak és repítette a hármasokat az első félidőben, később csapata legjobbjaként 16 pontig jutott. A mérkőzésen a 11B nem igazán találta dobóformáját, a második félidőt pedig a Detroit Bad Boys mentalitás jellemezte, ugyanis minden második támadásnál kemény ütközések és faultok voltak. Ebből a kemény, küzdelmes játékból a 10FB jött ki jól, Fűri ugyanis megállíthatatlan volt, így csapata örülhetett a végén. A találkozót sokszor a sportszerűtlenség is jellemezte, reméljük a csapatok újból átgondolják a „fair play” szabályait.

12. Hanyatt SE – 10FA 14-18 (6-10)

Sportszerű, izgalmas találkozó volt. A védekező játék dominált Kovács Máté (Hanyatt SE) és Fagyal Gergő (10FA) részéről. Mivel Kovács Ricsinek nem mentek úgy a dobások, mint testnevelés órán, ezért támadásban Mrlják Máté vitte a csapatot, míg a másik oldalról Vig Dániel szerezte a kosarakat. Úgy tűnt, hogy a két játékos (Mrlják és Vig) dobópárbaja fogja eldönteni a mérkőzés végkimenetelét és így is lett, Vig végül 14 pontot szórt, szemben Mrlják 8 pontjával és lehozta csapatának a meccset. A meccs hajrájában Mrlják Máté viszont igazi hősként próbált meg belemenést kiharcolni. Ő hanyatt esett, a 10FA pedig legyőzte a Hanyatt SE-t. 🙂

13. 11F – 10FB 22-19 (14-8)

A 10FB ezen a héten harmadik meccsét játszotta, így kicsit lehet fáradtak is voltak, de nagyon szépen helyt álltak a 11F ellen. Taktikusan játszott a 11F, elzárás – leválás játékra alapozták támadásaikat, melyből könnyű pontokat szereztek és vezettek is 6 ponttal félidőben. A 10FB nem adta fel és hárompontos dobásaikkal feltámadtak, feljöttek 3 pontra, a végén még lehetőségük is volt, hogy egyenlítsenek, azonban a kísérlet csak 2 pontos volt, amelyet Pálinkó Péter rádobott, ami azonban ki is maradt, így a 11F nyert.

14. 10FA – 9F 19-12 (9-4)

A mérkőzés nem hozott túl sok izgalmas percet, a 10FA magabiztos előnyt dolgozott ki az első félidőben, köszönhetően Vig Dani egyéni teljesítményének. A 9F csak futott az eredmény után, Szabó Zámor vezérletével még volt egy feltámadásuk, ám a meccs utolsó 3-4 percében nagyon sok eladott labdájuk volt, amiből könnyű ziccereket dobált a 10FA csapata, így magabiztosan nyertek.

15. Hanyatt SE – 11B 18-25 (8-13)

Az összecsapást mindkét csapat részéről a ziccerek és a középtávoli dobások jellemezték. A 11B erősebben kezdett, Pauli Alex végre megérkezett a bajnokságba és csapata legjobbjaként 12 pontig jutott. Erre a kiemelkedő teljesítményre nem igazán tudott reagálni a Hanyatt SE, sok rossz dobást vállaltak, Kovács Ricsi pedig csak a mérkőzés utolsó perceiben kezdte el bedobálgatni helyzeteit, de ekkor már késő volt, a 11B magabiztosan nyert és első kiemeltként várja a visszavágók kezdetét.

15 mérkőzés után a bajnokság állása a következő:

Standings W-L pts. for pts. against Pts. Diff.
1. 11B 4-1 123 106 17
2. 11F 4-1 141 80 61
3. 10FA 3-2 86 107 -21
4. Hanyatt SE 2-3 83 99 -16
5. 10FB 2-3 81 78 3
6. 9F 0-5 78 122 -44

Az alábbi linken minden fontos információ megtalálható (eredmények, statisztikák, stb.):