Polgármesteri dicséretben részesült tanulóink

Erdélyi Lujza 7.F osztályos tanuló, aki évek óta rendszeresen vállalkozik versenyekre, az idén országos disputaversenyen egyéniben 1., csapatban 3. helyezett lett. Az iskolatévé adásainak készítésében folyamatosan részt vesz, képviselte iskolánkat az Erasmus+ programban Törökországban és Spanyolországban. Társai, tanárai mindig számíthatnak rá.

Ferenczi Lajos Szabolcs 11.A osztályos tanuló, aki hatalmas energiával éli tanulmányait, több éve sikeres a Játszunk fizikát versenyen az idén első helyezést ért el, rendszeresen egyetemi felkészítő táborba jár, ezekre tudományos dolgozatot ír, pályázott a Természet Világa folyóiratba a DÖK aktív tagja, a Természettudományos Önképző Körben rendeszeresen előad, tanulmányi és közösségi munkája kiemelkedő.

Kardos Réka 5.F osztályos tanuló, aki ebben a tanévben szerzett országos disputaversenyen csapatban 1. és tavasszal 2. helyezést, egyéniben 1. helyezést, városi helyesírási versenyen 1. helyezést, mindig felkészült, az iskola bármikor számíthat rá. Június 5-én World Robot Olympiad robotversenyen képviselte iskolánkat, csapatával regionális 2. helyen végzett.

Suti Simon 5.F osztályos tanuló, aki kitűnő, dicséretes tanulmányi munkája mellett, az iskolai versenyeken is méltón képviseli iskolánkat. Sokféle területen vállal szerepet, amelyet az alábbiakban felsorolt eredményei is tükröznek.

Eredményei:
Budapest, Disputa 3. helyezés csapatban
Kárpát-medencei Disputa Vitaverseny. Csapat 1. hely, egyéni 2. hely
Körzeti Atlétika döntő Csapat 3. hely, kislabdadobás egyéni 3. hely
OTP Junior labdarúgás területi 4. hely
Kecskemét iskolások X. Robotprogramozó Országos Csapatverseny 19. hely
2019. június 5-én World Robot Olympiad robotversenyen csapatával regionális 1. helyen végzett és készülnek a júliusi országos döntőre.
Zene:
Tavaszi Gitártalálkozó 2019. március 9. Szeged kamara nívó díj és kiemelt dicséret
Labdarúgás:
OTP Bank Bozsik Program: Bozsik torna U 13 jó játék
Megyei döntő a 39. csapat közül 4. helyezés

Puskás Szilvia, 6.F osztályos tanuló, aki kitartó munkával, kiemelkedő tanulmányi munkája mellett az alábbi eredményeket érte el. Az alábbi felsorolás tükrözi sikereit, kitartását, sokrétű tehetségét.

Logo programozás : megyei 1.hely
Országos Logo programozás: országos 24. hely
Országos robotprogramozás: 13. hely
Országos Scratch Hackathon: 2. hely /csapat GeoGirls/
Simonyi helyesírási verseny: Járási 2. hely
Petőfi Szavalóverseny: járási 1. hely
Petőfi Szavalóverseny: megyei 2. hely
Matematika ,,Makkosházi”: megyei 6. hely
Rajz: ,,112” különdíjas
Röplabda: Szentesen: 1.hely Szeged:3.hely Mindszent:2.hely
Atlėtika:/ Csongrádon/ Csapat 1. hely Távolugrás /egyėni /: 3. hely
2019. június 5-én World Robot Olymipad robotversenyen képviselte iskolánkat, csapatával regionális 2. helyen végzett.

Somogyi Árpád Ferenc 8.F osztályos tanuló, aki kitartó munkával az alábbi eredményeket érte el ebben a tanévben:

A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány a Nemzetközi ECL Nyelvvizsgarendszer Nemzetközi Titkárságának és az ECL Nyelvvizsgarendszer Magyarországi Elnökségének támogatásával 2019 tavaszán országos versenyt hirdetett középiskolás, nyelveket szerető és tanulni vágyó fiataloknak. Az első fordulóban megszerzett pontjai alapján Árpád bejutott az ECL Országos Nyelvi Verseny döntőjébe, a legjobb húsz közé.

OATV -n angol nyelvből sikeresen teljesítve az első forduló feladatait, OKTV 2. fordulójába jutott, közel 100%-os feladatmegoldásával. A Szegeden lebonyolított versenyen is kiválóan szerepelt, jogot szervezve ezzel, hogy országos döntőn is részt vegyen Békéscsabán 2019. május 18-án. Bármilyen helyezést érjen is el, már bekerült az országos legjobb tizenötbe, amely önmagában is dicséretre méltó.

Tagja annak a csapatnak, akik az E-Twinning felületén „The Book of Legends” címmel kialakított projektünkön dolgozik, másik három ország diákjaival közösen, ezzel is fejlesztve angol nyelvi tudását.

Informatika terén kimagasló eredménye a Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny Csongrád megyei 3., országos 31. helyezés és a Robotprogramozó Országos Csapatverseny 7. helyezés a NextGeneration csapat tagjaként.

Somogyi Árpád matematika versenyeredményei: Makkosházi matematikaverseny tagozatosok között 4. helyezett, a Bonifert nemzetközi matematikaverseny 9. helyezése és a Kenguru matematika verseny megyei 9. helyezés.

Fiatalok a kultúráért díjat kapott Kakas Zsófia Zorka, aki  több képzőművészeti ágban is erős, idén harmadik lett az Országos Fotó és Filmversenyen.

Gratulálunk!