Fecsketáborban voltunk

Iskolánk leendő 5. osztályos diákjainak lehetősége volt részt venni – a tavaly is megrendezésre került – Fecsketáborban. Ez a négy nap jó alkalmat teremtett arra, hogy új diákjaink jobban megismerjék egymást, tanáraikat és kellemes nyári élményekkel gazdagodva kezdjék meg majd a tanévet szeptember 3-án. A táborban sokféle program várta a fecskéket, így többek között ellátogattunk a kiskőrösi Petőfi Sándor Szülőház és Emlékmúzeumba, ahol tárlatvezetésen vettünk részt, majd a Közlekedési Múzeum ügyességfejlesztő eszközeit hódítottuk meg. A soltvadkerti szállásra érkezve aláírásunkkal hitelesítettük a megbeszélt szabályokat, majd birtokba vettük a szobáinkat. A tábor ideje alatt csapatépítő játékokban vettünk részt, megkóstoltuk a finom soltvadkerti fagyit, számháborúba mentünk, ahol az elrejtett piros sálat kellett megszerezni és természetesen egyik nap sem maradhatott ki a fürdőzés, amely nagy sikert aratott a meleg, nyári időben a vízibiciklizéssel együtt. Fecskéink összemérhették kreativitásukat is a homokvárépítő verseny során illetve csapatokban kellett angol nyelvi feladatlapot megoldaniuk. A kézügyességük is fejlődött a szörnyecskék (könyvjelzők) készítése során és egy kis szerencse és dobókockák segítségével hallhattuk, hogy mennyire izgalmas lehet győzedelmeskedni az egyéni játékban is. A lovastaxi és a tó- túra is felejthetetlen élmény marad, már csak azért is, mert az eső is eleredt, illetve zseblámpás utat tehettünk meg, felfedezve a kilátó és a tó szépségeit. A négy nap felejthetetlen élményekkel gazdagított minket és közelebbi barátságok is szövődtek. A tábor napjait igyekeztük sokféle programmal, élménnyel megtölteni, hiszen ez volt az első olyan alkalom, amikor közös feladatokban, játékokban vettünk részt és egy kicsit másmilyen oldalról is megismerhettük egymást. A tábor zárásaként minden fecske egy oklevéllel és jégkrémmel gazdagodott, így kiderült az is, hogy ki, miben jeleskedett a 4 nap során.

A tábor szervezéséért, lebonyolításáért köszönettel tartozom Leirerné Katona Ágnes tanárnőnek, Leirer Tibor tanár úrnak és Kátai – Benedek Beáta kollégámnak, akik nélkül ez a tábor nem valósulhatott volna meg.

A tábor eseményeiről képek is készültek, melyeket az alábbi linken lehet megtekinteni.

Írta: Rideg – Fekete Márta

osztályfőnök

FECSKETÁBOR – BJG-5 Fecsketábor képek 2