Magyar-lengyel projekt

A 2018-2019-es tanévben is folytattuk azt a hagyományt, hogy iskolánk diákjai részt vesznek egy német nyelvű levelező projektben. Csongrád testvérvárosa, a lengyel Belchatow egyik középiskolájával közösen indítottuk ezt a projektet, amelynek célja, hogy a diákok jobban megismerjék egymást, bemutassák egymásnak városukat, országukat, hagyományaikat, miközben gyakorolják a német nyelvet. Az idén a „Mein Zimmer” (vagyis „A szobám”) címet választottuk, a magyar és lengyel diákoktól azt kértük, néhány mondatban mutassák be a szobájukat, írják le, milyen bútoraik vannak, milyen színeket kedvelnek, és miért szeretnek a szobájukban lakni. Aki akart, egy képet vagy rajzot is mellékelhetett. A tanév végén a lengyel és a magyar gyerekek munkáiból mind Csongrádon, mind Belchatowban egy kiállítást rendeztünk, ahol a két iskola tanulói is megismerhetik a projekt eredményét. A kiállítást iskolánk aulájában rendeztük be, melyet a júliusban városunkba látogató lengyel vendégek is megtekintettek, és örömmel fedezték fel a képek között saját munkáikat. A projektben a következő tanulók vettek részt: Antal Luca Kata, Bozó Hanna, Budai Adél, Kátai-Benedek Hanna Beáta, Kis Orsolya, Kovács Dávid, Nagy Luca, Szatmári Kristóf, Urbán Tamás (7F osztályos tanulók), Oláh Csenge Ágnes és Kornyik Vivien Éva (8F), Versegi Anna (9A), mindegyikük tanára Duka Enikő, valamint Balog Bence Zétény, Balog Hedvig Sára, Balanyi Zita, Fekete Zsombor, Gácsi Tünde Klaudia, Hering Dóra, Tyukász Anna, Vígh Tamás (7F, tanáruk Bíró Edit). Köszönjük a munkájukat!

Bíró Edit és Duka Enikő