„Bonis Bona – a nemzet tehetségeiért” díjat kapott iskolánk pedagógusa

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkársága a Nemzeti Tehetség Program keretében pályázatot tett közzé a „BONIS BONA – A nemzet tehetségeiért” díjra a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakemberek számára. A „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj elnyerésére a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző magyarországi és határon túli köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok jelölhetők, akik oktatják, nevelik, segítik a gyermekeket, tanulókat, fiatal tehetségeket. Az elismerés elnyeréséhez ajánlás szükséges, amelyet egy-egy jelölt esetében két ajánló közösen készít el. Ezt az elismerést kapta iskolánk pedagógusa, Kissné Kocsis Marianna tanárnő, melyet június 6-án az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott Országos Tehetséggálán vett át.

Kissné Kocsis Marianna tanárnő magyar nyelv és irodalmat tanít intézményünkben, mindennapi oktató és nevelő munkája részeként eredményes tehetséggondozó munkát végez. Tehetséggondozó munkájának sikerességét mutatja, hogy tanulói nemcsak regionális, hanem országos versenyeken is eredményt érnek el 2008 óta minden tanévben. Munkájának különös érdeme, hogy nem néhány gyereket versenyeztet, az évek alatt csaknem félszáz tanítványa szerepelt eredményesen esszéíró, szónokverseny, disputaverseny, helyesírási verseny, OKTV, Lotz-verseny, Kazinczy-verseny, Édes anyanyelvünk verseny, szavalóverseny, Bolyai anyanyelvi csapatverseny regionális, megyei, országos megmérettetésein. Tehetséggondozó munkájában fontosnak tartja a kortárssegítést, a csapatmunkát, a gyakorlatban alkalmazható képességek fejlesztését. Kiemelten figyel a hátrányos helyzetű tanulókra, a Csongrád Város a Tehetségekért Alapítvány titkára. Pályázati tevékenységének köszönhetően diákjait a határon túlra is eljuttatta, vitt diákokat a Délvidékre is versenyezni, s tanítványaival New Yorkban a Magyarok Házában is fellépett ünnepi műsorral. Diákjainak nemcsak a lexikális tudását bővíti, az egyes versenyekhez szükséges előadói készséget, logikus gondolkodást, csapatmunkát is fejleszti. Módszerei segítik a kompetenciaalapú oktatást, a gyakorlati alkalmazást, rávezeti tanítványait a divergens, több megoldási irányból való vizsgálatra. Tanítványait vonzza szaktudása, gyermekszeretete, elhivatottsága. Különösen a csapatversenyekben eredményes felkészítése, mert szakértelemmel emeli ki a csapattagok erősségeit, ezek fejlesztésével sikeres közösségeket formál.

Valamennyi egykori diákja és az iskolai közösség nevében gratulálunk a rangos elismeréshez!